Czy należy pić sporo wody?

Jakie główne zalety ma spożywanie wody?

Odpowiedź na takie pytanie wbrew temu co by mogło się wydawać jest nieco skomplikowana. Na samym wstępie trzeba podkreślić, iż woda to niemal osiemdziesiąt procent ciała człowieka. Gdy brakuje jej w naszym ciele automatycznie zaczynamy czuć się źle. Jakie są objawy niedoboru wody w organizmie? Po pierwsze uczucie pragnienia. To dosyć oczywiste. W przypadku, gdy brak nam elektrolitów to automatycznie chce się pić. Jednakże to nie wyłączny objaw niedoboru wody w organizmie. Czasami bywa, że odwodnienie objawia się napadami głodu. Tak jest właśnie. Z pokarmu nasz organizm również może wygenerować wodę, która jest mu niezbędna do prawidłowego funkcjonowania. Dlatego, jeśli czujemy duży głód, warto przed jedzeniem spokojnie wypić szklankę wody.

Jakie mogą być objawy braku wody?

Sztywny, suchy język. Spękane usta, szara skóra, męczące skurcze mięśni, a także opuchnięte kostki. W przypadku, gdy będziemy pić zbyt mało, mocznik zacznie gromadzić się w stawach. Wpierw widoczne jest to w obrębie kostek.

Picie wody efektywnie wspomaga również odchudzanie. Wystarczy tylko wypić szklaneczkę wody przed posiłkiem, a nasz żołądek prędzej się napełni. Zjemy mniej. Tym samym prędzej dostrzeżemy efekty naszego wysiłku.

Musimy sporo pić, jeśli uprawiamy jakąś aktywność fizyczną. Wówczas tracimy sporo więcej ważnych elektrolitów aniżeli zazwyczaj, dlatego też pamiętajmy, żeby do klubu czy też na pływalnię zabrać ze sobą odpowiednią ilość wody.

Nie bardzo lubisz smaku czystej wody. Co wtenczas robić?

Część osób nie gustuje w smaku zwykłej wody i woli pić smakowe napoje. Należy pamiętać, że są one pełne sztucznych konserwantów i aromatów. A ponadto posiadają bardzo dużo bezwartościowych kalorii.

Jest jednakże godny polecenia sposób, by odrobinę urozmaicić smak zwykłej wody. Trzeba tylko do niej dodać naturalne dodatki. Na przykład limonkę, cytrynę, miętę. Równie sprawdzi się również sok z czarnych porzeczek czy też malin. Naturalnie soki przygotowane w domu posiadają w swoim składzie dość cukru, jednak za to nie posiadają sztucznych domieszek. Dlatego będą o wiele lepszą opcją na wszystkie oranżady ze sklepowej półki.

Reklamy